A Simple Favor

Küçük Bir Rica

A Simple Favor izle, Küçük Bir Rica izle Türkçe dublaj 2018. Çocuğunu okuldan alması için ricada bulunan bir kadın ortadan kaybolur. Suç filmleri izle kategorisine örnek bir çalışma ile karşı karşıyayız.

Türkçe’ye ‘Küçük Bir Rica’ olarak çevirilen A Simple Favor filmi ABD yapımı gerilim, polisiye türünde bir filmdir. 2018 yılında vizyona giren filmin IMDB puanı 6.9’dur. Filmin konusu birdenbire ortadan kaybolan arkadaşı Emily’yi bulmaya çalışan genç kadın Stephanie’nin ve yakınlarının yaşamlarındaki değişimler.

İnternette çektiği videolarla popüler olmuş ev işleri, okul projeleri, sağlıklı yemekler ve vlog ile meşgul Stephanie’nin yaşamı en yakın arkadaşı Emily’nin arkasında bir iz bırakmadan kaybolmasıyla değişir. Küçük bir kasabada yaşayan yalnız anne Stephanie, Emily ile yakın arkadaştır. Yoğun bir iş kadını olan Emily günün birinde Stephanie’den küçük bir ricada bulunur.

Stephanie’den beş yaşındaki oğlunu okuldan almasını rica eden Emily, Stephanie’nin oğlunu okuldan almasından sonra kayıplara karışır. Vlog ile ilgilenen Stephanie Emily’yi bulmak için çeşitli yollar dener. Telefonlar ve mesajlar işe yaramayınca vlogunun takipçilerinden yardım ister. Emily’i bulmayı kendine görev edinen Stephanie’ye Emily’nin yakışıklı kocası Sean de yardım edecektir. Ancak araştırmaları sırasında bazı sırlar öğrenilince işler değişecek, herkesin hayatı etkilenecektir.

A Simple Favor (Küçük Bir Rica) filmi Amerikalı yazar Darcey Bell’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Muhteşem bir evi, yakışıklı bir kocası ve görece mükemmel bir hayatı olan Emily’nin kayboluşundaki sır nasıl aralanacaktır? Polis de araştırmaya dahil olmuştur. Stephanie araştırmaları sonucunda Emily’yi sandığı kadar iyi tanımadığını anlayacaktır. Emily hakkında ‘Ona oldukça yaklaşabilirsin ama asla ona iyice ulaşamazsın.’ diyen Stephanie aynı zamanda 7/24 mükemmel bir annedir de.

Vlogger Stephanie artık Emily’yi en yakın arkadaşı olmasından ziyade zor bir bulmaca, güzel bir hayalet gibi görmektedir. Tanıdığımızı sandığımız kişileri aslında tanımıyor olma ihtimalimizin olması ne kadar da tuhaf. Kayıp kişi, femme fatale, oyun-değiştiren sırlar, yasadışı aşk gibi unsurlar barındıran filmde seks de önemli bir yer kaplamaktadır.

Açık seks sahnelerine ve çıplaklığa stratejik olarak büyük yer verilmemesine rağmen zaman zaman cinsel atmosferle birlikte kullanılmaktadır. Sonuç olarak, filmin de üzerinde durduğu gibi tanıdığımızı sandığımız insanlar bize göründükleri, bizim onları gördüğümüz gibi değillerse bambaşka bir duruma düşmek kaçınılmaz. 

  • Ülke ABD, Kanada
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 375
Ortalama 117 dk. Kategori Dram, Gerilim, Gizem, Komedi, Suç

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

A Simple Favor filmi hakkında ne dediler?

A Simple Favor yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis