Ashes in the Snow

Kardaki Küller

Ashes in the Snow izle, Kardaki Küller izle Türkçe Altyazılı 2018. 16 yaşındaki sanatçı bir kız, Stalin döneminde ailesi ile birlikte Sibirya'ya sürülür.

Orijinal adı Between Shades of Gray olan Ashes in the Snow filmi dram, romantik, tarih yüklü bir filmdir. Kardaki Küller olarak Türkçeye çevrilebilecek olan bu film aslında bir roman uyarlamasıdır. Rusa Sepetys’in Between Shades of Gray isimli romanı, New York Times’ın en çok satanlar listesine girmeyi başarmış ve 2018 yılında ise bu roman ünlü isimlerin eşliğinde sinemaya Ashes in the Snow adıyla aktarılmıştır.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler ile Sovyetler arasındaki mücadele tüm hızıyla devam ederken Sovyetler Birliği Doğu Avrupa’daki pek çok Baltık ülkesini de işgal etmiştir. İşgali altına aldığı bu ülkelerden biri de Litvanya’dır. İkinci Dünya Savaşı yıllarında Doğu Avrupa’dan Baltık bölgesindeki Litvanya’nın Sovyetler Birliğince zorla sökülüp alınmasıyla, Litvanya’da geçen olayları konu edinmiştir.

Ailesi ile birlikte Litvanya topraklarında yaşayan genç bir kızın bir Sovyet çalışma kamplarından birine sürülmesiyle başlayan yeni hayatı anlatılmıştır. Film, on altı yaşındaki küçük bir kızın gözünden korku dolu terör kampları anlatılmaya çalışılmıştır. Bu küçük kızı, yani Lina karakterini Bel Powley canlandırmıştır.

1941 yılında sıradan bir hayatı olan Lina, o tarihlerde sanat okuluna hazırlanmaktadır. Ancak bir gece aniden Sovyet gizli polisi evlerine saldırarak onarın hayatlarını alt üst etmeyi başarırlar. Annesi, küçük erkek kardeşi ile birlikte Sibirya’ya gönderilirler. Lina’nın burada vermesi gereken savaşı çok çetindir. O hem Sovyet kampı ile mücadele ederken hem de sanatı için savaşmaya devam edecektir.

Seyirciye gerçek yaşamdan kesitler sunan Ashes in the Snow filmi tarihi dram sevenler için biçilmez bir kaftan. Nerede, hangi zamanda olunursa olsun sanatın daima var olacağını ve hiçbir zaman yok olmayacağının aksine zor anlarda tutunulan bir umut olduğunun seyirciye güzel bir ifadesi sunulmuştur. Savaş her zaman acı getirir.

Hiçbir şeyden haberi olmayan masum halkın oradan oraya sürüklenmesinin yanında geçirdikleri yaşam evreleri ve hayat felsefelerinin nasıl yeniden şekillenip biçimlendiğini gözler önüne sermektedir. Bir kızın sanata olan tutkusu ve ne olursa olsun hiç bitmeyen umudu ile tarihin sessizliğini bozmayı başaracaktır.

Ashes in the Snow izle, Kardaki Küller izle romantik filmler izle örneği bir film. İyi seyirleriniz olsun.

  • Ülke ABD, Litvanya
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 256
Ortalama 99 dk. Kategori Dram, Romantik, Tarih

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Ashes in the Snow filmi hakkında ne dediler?

Ashes in the Snow yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis