The Battleship Island

Battleship Adası

The Battleship Island izle Battleship Adası izle Türkçe dublaj. Film, Kore'nin Japon sömürgesi aldığı yıllarda geçmektedir. Ülkelerinden kandırılarak ve zorla bir diğer adı da Hashima Kömür Madeni olarak geçen The Battleship Island olan bir adaya çalıştırılmak üzere götürülen 400 işçinin maruz kaldıkları zulmü izliyoruz. Kandırıldıklarını anlayan ve çeşitli işkencelere maruz bırakılan bu 400 insan aralarında örgütlenip özgürlükleri için savaşmaya karar veriyorlar.

Çeşitli vaatler ve daha iyi bir yaşam sözleriyle kandırılan bu 400 insan, çalıştırılmak üzere getirildikleri kömür madenine vardıklarında işlerin hiç de kendilerine anlatıldığı gibi olmadığının farkına varırlar. Zorla çalıştırılan, zulüm edilen ve hatta dövülen insanlar bir noktadan sonra çığırından çıkar. Ülkelerine geri dönebilmek için canla başla mücadele etmeye başlarlar.

The Battleship Island isimli bölgede çektikleri eziyetlere daha fazla dayanamayan insanlar Moo Young isimli karakterin önderliğinde toplanırlar ve nefesleri kesen bir özgürlük mücadelesine başlarlar. Filmde aktarılan ve izleyicinin iliklerine kadar hissettiği duygular filmin gerçek olaylardan alınmış olmasıyla daha da derinleşiyor. Filmin konusu o kadar güzel işlenmiş ki filmde Japonya'nın eziyeti gösterilse de Japonlar kötü olarak lanse edilmiyor. Bunun yerine kendi hükumetlerinin gereksiz bir savaşa sürüklenmesi ve bu durumun sonuçları işleniyor. Aksiyon ve dram sahneleriyle izleyicileri hem heyecanlandırıp hem yüreklerini burkan film su gibi akıp gidiyor. Maden ocağında çalışanların acımasızca dövülmesi ve gemi ile yeni gelenlerin bu olaya seyirci kalmaları, kendilerine verilen sözlerin boş olduğunu anlamaları gibi çarpıcı sahneleriyle film tam bir baş yapıt.

  • Ülke South Korea
  • Yapım Yılı 2017
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 484
Ortalama 127 dk. Kategori Aksiyon, Dram, Savaş

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

The Battleship Island filmi hakkında ne dediler?

The Battleship Island yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis