Bergman - ett år, ett liv izle Türkçe dublaj 2018. Bergman: A Year in a Life izle. İsveçli yönetmen Ingmar Bergman’ın hayatını anlatan bir belgesel izliyoruz.

Bergman - ett år, ett liv filmi aynı zaman da Bergman: Hayatta Bir Yıl olarak da bilinmektedir. Esasında İsveç – Norveç yapımı bir belgesel filmi olarak vizyona girmiştir. Film, Bergman’ın yaşam öyküsünün sinemaya aktarılmış halidir.

İngmar Bergman, 1957’nin son yılında nüfuz edici bir belgeselde çok büyük bir açlığa sahip olarak zihinleri zorlayan bir figür olarak seyirci karşısına çıkmaktadır. 1918’de İsveç’te doğan Bergman çok sayıda evliliğe imza atan bir adamdır. Öyle ki bu çok sayıdaki evliliklerinden dünyaya gelen çocuklarının doğum yıllarını bile anımsamakta güçlük çekmektedir.

İngmar Bergman’ın Avrupa kıtasında efsane olarak anılması hiç de kolay olmayacak, bu süreç 1970’li yılları bulacaktır. Yine de bu tarihlerden önce 1956 yılında Cannes Film Festivalinde gösterime girecek kadar başarıya ulaşan Bir Yaz Gecesi Gülümsemeleri filmi kendisi adına listede olmayan yeni bir ödül yaratılmasını sağlamıştır.

Uluslararası üne sahip yönetmen Margarethe von Trotta, Bergman'ın hayatına ve çalışmasına daha yakından bakıyor ve yeni ve yeni nesil yapımcıların yanı sıra, Bergman'ın en yakın işbirlikçileriyle birlikte film mirasını araştırıyor. Belgesel, filmlerinde ve yaşamında yinelenen temaları tekrarlayan ana sahneler sunmaktadır ve Bergman'ın yaratıcı başarısının merkezindeki yerlere ve Stockholm'deki Kraliyet Dramatik Tiyatrosu gibi hayatının odak noktalarına değinmektedirler.

Bergman - ett år, ett liv: İsveççe: Bergman - ett år, ett liv olarak anılır ve Jane Magnusson tarafından yönetilen 2018 yılının İsveç-Norveçli bir belgesel filmi olarak tanınmaktadır. 1957 yılında seyahat eden Ingmar Bergman, en çok rağbet gören özelliklerinden ikisini (Yedinci Mühür ve Yabani Çilek) yayınlamıştır, bir TV filmi (Sleeman Is Geliyor) ve tiyatro için dört oyun yönetmiştir.

Peer Gynt, Magnusson, geniş çalışma grubundan bir dizi klip seçmenin yanı sıra çok sayıda arşiv ve çağdaş röportajı bir araya getirmiştir. Filmin galası 71. Cannes Film Festivali'nde ödüle layık görülmüştür.

18 Nisan’da Sleeman İsveç kamu kanalında yayınlanmıştır. Ertesi gün, uyarlanmış radyo oyunu La Prisonnière yayına girmiştir. 2 Temmuz’da 27 Ağustos’ta sona eren Yaban Çilekleri’nin çekimleri başlamıştır. 14 Ekim’de, Bergman’ın ortak yazar olduğu Nattens Ljus (Night Light) sinemalarda yayınlanmıştır.

Bergman - ett år, ett liv izle, belgesel izle sevenler için bir film. İskandinav filmleri izle denince akla gelen çalışmalardan. İyi seyirler.

  • Ülke Norway, İsveç
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 308
Ortalama 117 dk. Kategori Belgesel

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Bergman - ett år, ett liv filmi hakkında ne dediler?

Bergman - ett år, ett liv yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis