Sad Hill Unearthed izle Desenterrando Sad Hill Türkçe Altyazılı. Yapım, belgesel film türünde karşımıza çıkar. 2018 yılında gösterime giren bir İspanyol belgesel filmidir. Desenterrando Sad Hill (2018) belgeseli, western seven sevmeyen herkesin hakim olduğu bir başka filmi, iyi kötü çirkin filmini konu alır. Belgeselin sürdüğü seksen üç dakika boyunca İyi Kötü Çirkin filmine ait final sahnesinin gerçekleştiği Sad Hill mezarlığının yeniden gözler önüne konulması için verilen çabayı izleyebilirsiniz. 1966 yılında ortaya konmuş yapıma ilgi duyanlar ve çeşitli gönüllüler tarafından yapılan çalışmayı aynı zamanda İyi, Kötü, Çirkin filmi hayranlarından da dinleyebilirsiniz.

Bu film hayranları arasında Metallica dinleyicilerinin ilgisini çeken bir isim de bulunuyor. Metallica müzik grubu üyesi James Hetfield de kendi yorumunu yapmak üzere belgeseldeki yerini almış. James Hetfield in de iyi kötü çirkin filminin hayranı olduğu bilinmektedir. Farklı olarak filmde çokça emeği geçen isimler, Ennio Moricone ve Clint Eastwood dabelgeseli anlatanlar arasında bulunuyor. Farklı bakış açılarından dinleyeceğiniz belgesel size merak ettiğiniz pek çok konu hakkında da ipuçları verecek gibi görünüyor.

Türkçe altyazı, Türkçe dublaj ve orijinal dil seçenekleri ile ulaşabileceğiniz yapımın müzik işlerinde emeği geçen isim Zeltia Montes iken belgesel filmin yönetmenliğini Guıilermo De Oliveira üstlenmiştir. Belgesel, Guıilermo’nun, yönetmenliğinin yanı sıra yapımcılığını da gösterme fırsatı edindiği bir iş olarak tanımlanabilir. Desenterrando Sad Hill (2018) hem belgesel filmleri seven sinemaseverlere hem western filmlere düşkün izleyicilere hem de sinema tarihinde önemli yeri olan filmlerin takipçilerine hitap eden bir filmdir.

İyi, Kötü, Çirkin filmini kendine konu edinerek sinema tarihinde önemli yer edinen filmin daha da kalıcı olmasını, tekrar hatırlanmasını ve hakkındaki şimdiye kadar bilinmeyen detayları izleyiciye ve meraklısına sunan belgesel, İspanyol yapımı belgeselleri sevenler için ayrıca önemli bir yer teşkil eder. Belgesel film, İspanya’nın Burgos kenti civarında çekimlerini gerçekleştirmiştir. 

İnternet üzerinden çeşitli yerlerden ulaşabileceğiniz filmin aynı zamanda arşivinizde de bulunması gerektiğini de belirtmemiz gerekebilir. Bir film arşiviniz varsa olmazsa olmazları arasındaki yerini alacak olan belgesel filmi için izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dileriz.

  • Ülke İspanya
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 292
Ortalama 86 dk. Kategori Belgesel

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Desenterrando Sad Hill filmi hakkında ne dediler?

Desenterrando Sad Hill yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis