El Pacto izle Türkçe Altyazı 2018. El Pacto filmi İspanya yapımı gerilim, korku filmi. Hasta kızını kurtarmak için günah işlemek zorunda kalan bir anne. Korku filmleri izle siteniz Dizisec ayrıcalığı ile.

Belen Rueda'nın başrol oynadığı korkunç anne rolü El Pacto ile yeniden canlandırılıyor. Bir annenin şeker hastası kızının hayatını kurtarmak için verdiği mücadelenin hikayesi olan El Pacto zarif, duygu yüklü, atmosferik ve akıllıca çalışılmış bir kurguya sahip.

Konusu göz önüne alındığında, şaşırtıcı bir şekilde onu bir sonraki seviyeye taşıyabilecek duygusal bağlantıları sağlamak mümkün oluyor. 

Avukat Monica (Belen Rueda) ve dedektif Alex (Dario Grandinetti), komaya giren diyabetik Clara'nın (Mireia Oriol) ayrı yaşayan ebeveynleridir. Monica, bazıkomplolar aracılığıyla terk edilmiş bir depoda gizemli Santero'yu (Patxi Santimaria) karşılamaktadır. 

Temel olarak, Monica bahsi geçen kişiyi öldürürse Clara’nın hayatı kurtarılacaktır. Bu tema üzerinde film ilerlemektedir. Clara gerçekte düzeldiğinde, film oldukça çekici bir albino etkisi yaratmaktadır. Normal görünen ama doğaüstü olaylara da kayıldığı bazı özel sahneler vardır, ancak bu ürkütücü olayların arkasındaki dinamikleri izleyenler için karakterler karanlık kalıyor.

Monica’nın hayatı, bir hayatı kurtarmanın ahlaki ikilemi ile karşı karşıya kaldığı çeşitli durumları içeren bir cehenneme dönüşüyor. Olaylar bazen hız kesilemez bir hızda anlaşılır olurken, bir anda sonraki heyecanı aramaya devam ederken anlamsız olduğunu düşündüğünüz ve bağ kuramadığınız sahneleri de oluyor.

Anne-kız ilişkisi üzerine senaryo aşamasında devam eden çalışmalar da filme daha fazla duygusal bir derinlik kazandırmıştır. Clara annesinin istenmeyen dikkatinin pasif, isteksiz olduğunu düşünür ve özgüven eksikliğinin kurbanı olur. Aralarında gerçek bir sevgi hissi yoktur. Anne çocuk bağı, hem yetimhane hem de ilerleyen yıllardaki ikilemlerin arasında sağlıklı kurulamaz.

Zorlu bir polis olan Grandinetti, ailesini tekrar bir araya getirmek için savaşan Alex gibi güçlü bir karakterdir. Ancak El Pacto temasının hızlı ilerlemesi ve olayların bağımsız gibi görünmesi sebebiyle karakterler kimi zaman arka planda kalmaktadır. 

Teknik olarak, film içeriği ve teması çok güçlü bir işçiliktir, gelecek vadeden DP Elias M. Felix, bu filmde kendini daha da iyi göstermiştir. Duygusallık, aksiyon, heyecan, gizem gibi tüm duyguları içinde barındıran film, son yıllardaki en başarılı isimlerden biri olarak değerlendirilmese de farklı bir konu isteyenler için idealdir diyebiliriz. 

  • Ülke İspanya
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 1
  • İzlenme Sayısı 188
Ortalama 90 dk. Kategori Gerilim, Korku

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

El Pacto filmi hakkında ne dediler?

El Pacto yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis