The Fear of 13 izle Türkçe dublaj 2015. Bu belgeselde cinayet ve tecavüz suçundan mahkum edilen bir adamın 21 yıl sonra masum olduğu ortaya çıkar.

Yönetmenliğini David Sington'un üstlendiği, sıradışı konusuyla dikkatleri üzerine çeken belgesel film, 2015 yılından bu yana izlenme açısından güncelliğini korumakta. Yapımcılığını yine yönetmen David Sington ve Christoper Riley'nin üstlendiği Netflix üzerinden yayınlanan bu belgesel film yüksek IMDb puanı ve izleyicilerin yorumlarıyla sinemaseverlerin dikkatlerini üzerine çekmekte.

Sountrackleri ile de harika bir bütünlük ve uyum oluşturan filmin müziklerini ise, Ayın Gölgesinde,First Orbit gibi filmlerin müziklerini yapan tecrübeli müzisyen Phillip Sheppard üstlenmiş. Sıradışı konusu ve gerçekçi çekimleri ile sinemaseverlerin beğenisini toplayan belgesel film, izlemeyi düşünenlere kaliteli bir yapım olduğunu vadetmekte. 

Filmin baş rolünde ise mahkum Nick Yarris yer almakta.

Nick Yarris, cinayetten hüküm giymiş bir idam mahkumudur. Fakat Nick suçunun ne olduğunu bilmemektedir. Suçu sır gibi saklanan ve idam tarihi şüpheli bir şekilde sürekli ertelenen Nick, büyük bir psikolojik bulanıma girer. Hapishanede yaşadıklarına son derece yabancı olan ve hayatını her zaman düzgün yaşamaya dikkat eden Nick'in hayatı bu yanlış anlaşılma ile altüst olmuştur.

Hapishanede yaşadığı yalnızlığın, sessizliğin ve haksız yere hissettiği suçluluğun getirmiş olduğu travma ile yaşamaya alışan Nick 20 yıl boyunca idam edilmek için beklemiştir. Ve idamı ertelenmeye devam etmektedir. Tüm bu yaşadıklarının sona ermesini isteyen Nick suçsuz olduğu halde, yaşadığı zor hayattan kurtulabilmek adına mahkeme heyetine idamının bir an önce gerçekleştirilmesini talep eden bir dilekçe yazar.

Yazdığı dilekçeden sonra hayatı tamamen farklı bir yöne doğru yönelen Nick'in suçsuzluğu ispat edilebilecek mi? Nick'i sonraki yaşamında neler bekliyor? Tüm bunların cevabı sıra dışı konusu ve mükemmel çekim efektleri ile seyirci karşısına çıkan 13 Korkusu adlı filmde siz sinemaseverleri bekliyor.

Film boyunca işlenen suçsuz bir idam mahkumunun yaşadığı psikolojik buhranlar, yanlış anlaşılmalarla mahvolan bir hayat ve ne olursa olsun yaşamaktan ve umut etmekten vazgeçmeyen bir adam teması seyirciyi çarpıcı bir biçimde etkilemekte. Bizzat mahkumun ağzından dinlenen hayat hikayesi ise, tüm yaşananların kurgudan uzak yıkıcı bir gerçek olduğu fikri ile izleyenleri dehşete düşürmekte.

The Fear of 13 izle Türkçe dublaj 2015 yapımı suç filmleri izle kategorisinde bir film. İyi Seyirler!

  • Ülke İngiltere
  • Yapım Yılı 2015
  • Takipçi Sayısı 1
  • İzlenme Sayısı 472
Ortalama 92 dk. Kategori Belgesel, Gizem, Suç

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

The Fear of 13 filmi hakkında ne dediler?

The Fear of 13 yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis