Félicité izle Türkçe dublaj 2017. Fransa yapımı bir film. Bir barda şarkı söyleyerek oğluna bakmaya çalışan yalnız bir kadının hayat mücadelesini izliyoruz. Yönetmenliğini Alain Gomis'in yaptığı Fransız-Senegal ortak yapımı film 2017 yılından beri sinemaseverlerin karşısına çıkmakta. Başrollerini Véro Tshanda Beya Mputu, Papi Mpaka ve Gaetan Claudia gibi oyuncuların paylaştığı bu film, beklentilerin biraz altında kalmış olsa da melodram sevenlerin izlemekten keyif alacağı bir yapıt olduğu düşünülüyor.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Alain Gomis'in yaptığı filmde, Celine Bozon ise görüntü yönetmeni koltuğunda yerini alıyor. Filmin kurgusu ise, Fabricia Rouaud'un elinden çıkmakta. 

Kongo'da kendi halinde bir barda çalışan, hayata karşı tüm beklentilerini erteleyen ve yalnızca oğlu için yaşayan Félicité'nin hayatı, oğlunun geçirdiği trafik kazası ile altüst olur. Tabiri caizse dünyanın üvey evladı Afrika'nın romantizmden ve yaşadığımız yüksek standartlı hayatlardan son derece uzak coğrafyasını çarpıcı biçimde gözler önüne seren film, melodram alanında birçok ödüle de aday gösterildi.

Kongo arka sokaklarında bir barda şarkı söyleyerek hayatını sürdüren Félicite için hayatında oğlundan ve müziğinden başka önemli sayabileceği bir şey yoktur.

Hayatı boyunca yalnız oğlu için yaşayan ve hayatında aşka yer olmayan Félicité oğlunun geçirdiği kazadan sonra ameliyat için yeterli parayı bulamazsa bacağını kaybedeceğini öğrenmesinden sonra değerlerinden taviz vermek zorunda kalacaktır. Félicité ve oğlunu bekleyen bu zor zamanlarda, Félicité gibi yalnız ama sevgi dolu Tabu onların hayatına dokunacaktır.

Félicité farkında olmasa bile sıcaklığı ve sevecenliği ile yavaş yavaş onun hayatına giren Tabu, bir anda Félicite ve oğlu için hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olacaktır. 

5 Ekim 2017'de beyaz perdeye düşen film, bir çok ödüle aday gösterilse de beklentileri yeterince karşıladığı söylenemez. Afrika Film Akademisi tarafından En iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yönetmen,en iyi görüntü yönetmeni, en iyi ses ve en iyi senaryo gibi ödüllere aday gösterilmiş ve bunlardan, en iyi kadın oyuncu, en iyi film, en iyi yardımcı erkek oyuncu ve en iyi soundtrack ödüllerini kucaklamayı başarabilmiştir. 

Bunların dışında uluslararası film camiasında da bir çok ödüle aday gösterilen film, 2017 Berlin Film Festivali Gümüş Ayı Jüri Özel Ödülü ve 2017 İstanbul Film Festivali FACE Sinemada İnsan Hakları Ödülü'nü kazanmayı başarmıştır.

Félicité izle Türkçe dublaj 2017 filmi Lübnan, Belçika, Fransa gibi bir çok ülkenin ortak yapımı. Dram filmleri izle kalitesini bizimle yaşayın. İyi seyirler.

  • Ülke Fransa, Congo, Lebanon, Belçika, Senegal, Almanya
  • Yapım Yılı 2017
  • Takipçi Sayısı 1
  • İzlenme Sayısı 172
Ortalama 123 dk. Kategori Dram, Müzik

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Félicité filmi hakkında ne dediler?

Félicité yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis