How to Change the World

Dünyayı Nasıl Değiştiririz

How to Change the World izle. Dünyayı Nasıl Değiştiririz izle. Türkçe dublaj full hd belgesel 2015. Greenpeace’i kuran ve yeşil hareketini tanımlayan öncülerin hikayesini ele almaktadır.

Tarihten ve maceradan hoşlanan izleyicilerin izleme listesinde bulunması gereken mükemmel filmlerden biridir. How to Change the World, Netflix’te yer alan en nitelikli yapımlar arasında yer almaktadır. Kanada, İngiltere ve ABD’nin ortak yapımı olan bu belgesel 2015 yılında izleyici ile buluşmuştur. 

How to Change the World, dünyayı değiştirmek amacı ile bir araya gelip Greenpeace’i kuran ve modern yeşil hareketini tanımlayan öncülerin hikayesini ele almaktadır. 1971 yılında bir grup arkadaş nükleer test bölgesine girmeyi başarır ve protestoları ile dünyanın ilgisini yakalarlar. Dünyayı daha önce hiç görülmemiş bir şekilde değiştirmeyi hedeflemektedirler. 

1971 yılında Bob Hunter’ın önderliğinde bir grup eylemci, Başkan Nixon’ın Amchitka adasında gerçekleştirdiği nükleer silah testine yanıt vermek amacı ile Greenpeace hareketini oluştururlar ve okyanusta bulunan bebek foklar ile ilgili haberleri de yakınen takip ederler. Başkan Nixon, Aleut adaları zincirinde bulunan Amchitka’da beş mega tonluk bir nükleer cihazı patlatma planı yapmaktadır.

Greenpeace’i kuran bu grubun başlangıçta bir fikir ve bekleyen enerjilerinden başka hiçbir şeyleri yoktu. Dağılmak üzere olan bir tekne aldılar ve Amerika’nın gücüne karşı yola koyuldular. Grup daha büyük bir örgütlenmeyi organize eder ve bu tavırları yöneticilerin dikkatini ve hoşnutsuzluğunu üzerlerine çeker.

Çevre temalı olarak kurulan bu organizasyon o günlerde “Tree Hugger”  teriminin temelini attı. Dünyada ekosistem açısından neler olup bittiğini de takip etmeye başladılar ve dünyada daha çok duyulması için ellerinden gelenleri yaptılar.

Gezegenimizi sona erdirmek için ellerinden geleni yapan yöneticilere karşı geleceğimizi korumak için yaptıkları fedakarlıklar bu belgeselde dikkat çekici unsurlardan biri. Belgesel, bu ilk günlerden itibaren kurucuların birçoğu ile yapılan röportajları arşivlerden çıkararak izlememizi sağlıyor.

Belgeselde yer alan görüntüler gerçek görüntüler olduğu için izleyicileri daha çok etkiliyor. Doğaya insanların verdiği zararları, katledilen balinaları ve anne fokları görünce gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Greenpeace’e olan saygınız bu belgesel ile birlikte daha çok artacak ve siz de yardımcı olmak için elinizden gelen her şeyi yapmak isteyeceksiniz. 

  • Ülke İngiltere, Kanada
  • Yapım Yılı 2015
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 221
Ortalama 110 dk. Kategori Belgesel, Tarih

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

How to Change the World filmi hakkında ne dediler?

How to Change the World yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis