Jodorowsky's Dune izle Türkçe dublaj 1080p HD. Şilili senarist, yönetmen Alejandro Jodorowsky'nin Dune filmi serisini neden, nasıl çekemediği anlatılıyor. Jodorowsky's Dune filmi aslında bir belgesel. Belgeselde ünlü yönetmen Jodorowsky'nin 70'li yıllarda çekmek isteyip bir türlü çekemeyip yarım bıraktığı bir film anlatılıyor. Film kendisiyle aynı ismi paylaşan bir kitaptan uyarlama olarak tasarlanıyor. 

Frank Herbert'in Dune isimli eserinin sinemaya uyarlaması olacak film Jodorowsky tarafından çekilmeye çalışılır. Dune isimli roman günümüzden 20.000 yıl sonra geçmektedir. Romanda kurgulanan gelecek akla gelebilecek bütün detaylarıyla ele alınmıştır. İnsanın duygu durumu ve sosyal düzeninin değişimi, dini, politik, ekolojik konular kısacası çok uzak bir ütopyanın hayali kitaba yansıtılmıştır. Bu kitaptan çok etkilenen ünlü yönetmen Jodorowsky, eseri filme dönüştürmek ister. Frank Pavich'in yönetmenliğini üstlendiği Jodorowsky's Dune filminde Jodorowsky'nin kendisi de oynamaktadır ve zamanında kurguladığı bu projeyi neden hayata geçiremediğini anlatmaktadır. 

Jodorowsky daha önce önemli filmleri çekip büyük projelere imza atmış bir yönetmendir. Ancak bu filmi tamamlayamamasının ardından bir daha film çekmemiştir. Filmin onun için neden bu kadar önemli olduğunu belgeseli izlerken çok daha iyi anlayabiliyoruz. Bu projeye büyük bir tutkuyla bağlanan Jodorowsky filmi hayata geçirebilmek için büyük zorluk ve fedakarlıklara katlanmıştır. Tasarladığı filmde Salvador Dali, Orson Welles gibi dev isimlere de yer vermiştir. Ancak hayallerini bir türlü gerçeğe dönüştürememiştir ve bütün çabalarına rağmen çekmeye çalıştığı film yarım kalmıştır. Hiç çekilememiş olan belki de sinema tarihinin en iyi filmlerinden birisini konu alan bir belgesel filmidir. 

  • Ülke ABD, Fransa
  • Yapım Yılı 2013
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 203
Ortalama 90 dk. Kategori Belgesel, Dram

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Jodorowsky's Dune filmi hakkında ne dediler?

Jodorowsky's Dune yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis