Last Flag Flying

Sıkı Dostlar

Last Flag Flying izle Türkçe dublaj 2017. Sıkı Dostlar izle Türkçe dublaj. Bryan Cranston, Laurence Fishburne, Steve Carell filmin başrolünde. Eski bir asker oğlunun defni için silah arkadaşlarını bulur.

‘Sıkı Dostlar’ - ‘Dalgalanan Son Bayrak’ adıyla Türkçe’ye çevirilen Last Flag Flying filmi 2018 yılında vizyona giren dram, komedi türünde bir filmdir. 2017 yapımı filmin IMDB puanı 6.9’dur. Larry ‘Doc’ Shepherd Irak’taki Amerikan Ordusu’nda bulunan oğlunun ölümüyle Vietnam savaşında beraber hizmet verdiği diğer iki arkadaşıyla 30 yıl sonra, 2003 yılında tekrar bir araya gelir. Bu sefer bir araya gelme nedenleri oğlunun cenaze işleridir.

Doc, eşini de kısa süre önce kaybetmiştir. Vietnam’da beraber savaşta yer aldıkları arkadaşları bar işleten Sal Nealon ve savaş zamanlarını unutmak isteyen rahip Richard Mueller’le birlikte cenazeyi teslim almak üzere bir hava üssüne giderler. Oğlunun cenazesinin normalde askeri bir törenle Arlington Askeri Mezarlığı’na gömülmesi gerekmektedir. Ancak oğlunun ölümüyle ilgili bazı gerçekler saklanmaktadır. Doc, saklanan gerçekleri öğrendikten sonra arkadaşları ve tabutla birlikte evinin yolunu tutacaktır. Geçtikleri şehirlerde birçok macera yaşayan üçlünün hikayesini konu alan film büyük beğeni toplamakta.

Last Flag Flying (Sıkı Dostlar – Dalgalanan Son Bayrak) askeri konulu film sevenlerin de ilgisini çekmektedir. Doc, Bağdat’ta çarpışan oğlunun ölümüyle arkadaşlarını da bir araya getirerek, oğlunun cenazesini alıp New Hampshire, Portsmouth’ta cenazenin yakım işlemlerini gerçekleştirir. Üzücü bir nedenle bir araya gelen üçlü bazı sahnelerde bazı durumlarda birinin savaşa gitmesinin adaletsizliğini tartışmaktadır.

Amerika’nın diğer ülkelerin iç işlerine karışmasının bir sonucu olan bu gibi savaşlar üçlüye göre iyice sorgulanmalıdır. Eve dönerken tren de kullanan üçlü, zaman zaman trende birlikte anılarını hatırlamakta, nostalji yapmaktadır. Bar sahibi Sal’in hikaye anlatıcılığına yeteneği vardır. Kendi geçmiş cinsel fetih ve maceralarıyla bazı zamanları renklendirmektedir. Film yer yer üçlünün kahkahalarıyla üzücü durumu unutturmaktadır. Oğul Larry’nin cansız bedeniyle aynı odada bulunduklarını düşünmek zorlaşmaktadır.

Yolculukları boyunca üçlü birlikte ilk kez cep telefonu satın alırlar, rap müziğin radyoda yükselişini tartışırlar, geçmiş günleri yad ederler. Film aynı zamanda savaşın insan hayatlarını nasıl etkilediğini de konu almaktadır. ‘İnsan savaşlar yapar, savaşlar da insan yapar.’ repliği film boyunca akılda kalan etkileyici derin sözlerden biridir.

Last Flag Flying izle filmini dram filmleri izle bölümünde bulacaksınız. Keyifli seyirler.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2017
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 193
Ortalama 124 dk. Kategori Dram, Komedi

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Last Flag Flying filmi hakkında ne dediler?

Last Flag Flying yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis