Mid90s

90'lı Yıllar

Mid90s izle, 90'lı Yıllar izle 2018 Türkçe. Mid90s filmi, yaşlı bir kaykaycı grubu ile vakit geçirmeye başlayan 13 yaşında bir çocuğu konu edinmiştir. 90'lı yılların başlarında Jonah Hill'in yazdığı ve yönettiği, 2018’den kalma Amerikalı bir komedi-drama filmi olan Mid90s, Sunny Suljic, Lucas Hedges ve Katherine Waterston'ın canlandırdığı bir yapıttır. 1990'larda Los Angeles'ta yaşarken çoğunlukla yaşlı bir kaykaycı grubu ile vakit geçirmeye başlayan 13 yaşında bir çocuğu konu edinmiştir.

Filmin dünya prömiyeri 9 Eylül 2018'de Toronto Uluslararası Film Festivali'nde yapılmıştır ve 1924'te 2018'de A24 tarafından ABD'de gösterime girmiştir. Eleştirmenler tarafından beğenilmiştir. 1996'da, 13 yaşındaki Stevie, agresif, fitness takıntısı olan ağabeyi Ian ve bekar annesi Dabney ile Palms, Los Angeles'ta yaşıyor. Bir gün Stevie, Avenue Skateshop'tan aldığı motora biner, mağazanın dışındaki kaykaycıların gösterilerine hayran kalır ve ertesi gün buraya geri dönerek paten merakını başlatır.

Eve geri döndüğünde, Stevie kardeşi ile bir kaykay için anlaşma yapar, genç kaykaycı Ruben ile tanışır. Her ne kadar deneyimsiz bir patenci olsa da, Stevie gruba katılır ve cesaret verici davranışlarını ve anti-sosyal tutumlarını taklit etmek ister. Grupta konuşma sırasında onu "Güneş yanığı" olarak adlandırırlar. Ruben, Stevie'ye kızmaya başlar çünkü grubun “en küçük çocuğu” olarak anılmasına rağmen hareketlerinin değiştiğini düşünür.

İki çatı arasında kaykay ile sürüş yapmaya çalışırken, Stevie düşerek kafa travması geçirir. Dabney, Stevie'nin kayıtsızlığa ve yeni arkadaşlarına yönelmesinden endişe duyar, ancak Stevie, gruba bağlı kalmaya karar vermiştir. Stevie, bu travma sonrası psikolojik olarak değişimlere uğrar ve sigara içmeye, esrar denemeye başlar. Bir partide de ilk cinsel deneyimini yaşar. Stevie eve sarhoş olduktan sonra gelir, ve Ian ile şiddetli bir kavgaya girer.

Stevie, hiç arkadaşı olmadığını söylerken Ian'ın duygusal bir çöküşü vardır. Stevie, bir kordonla kendini boğmaya çalışır. Ertesi gün, bu olaylarla tetiklenen Dabney, Stevie'nin çocuklarla takılmasını yasaklar, ancak Stevie bunu reddeder. Annesini ve erkek kardeşini kendinden uzaklaştıran Stevie, hayatında zorlu bir rampaya girer.

Film boyunca maceraların filme alındığı açıkça görülmektedir. Günlük aktivitelerinin düzenlenmiş bir versiyonu gibi izlenebilecek tada sahip olan film, dördüncü sınıf kategorisinde "Mid90s" ismi ile ödüle layık görülmüştür. Yabancı film izle sevenlerin kaçırmaması gereken bu yapımı tavsiye ediyoruz.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 316
Ortalama 85 dk. Kategori Dram, Komedi

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Mid90s filmi hakkında ne dediler?

Mid90s yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis