Mortal Engines

Ölümcül Makineler

Mortal Engines izle, Ölümcül Makineler izle Türkçe altyazı 2018. Film şehirlerin tekerleklere bindirildiği ve birbirlerini avladıkları kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor.

Mortal Engines, Philip Reeve'nin aynı ismin romanına dayanan kıyamet sonrası bir macera filmidir. Bir Amerikan-Yeni Zelanda ortak yapımı olan film, bütün şehirlerin tekerleklere monte edilip motorize edildiği ve birbirlerini avladıkları kıyamet sonrası bir dünyada geçmektedir.

Altmış Dakika Savaşı olarak bilinen tuhaf bir ihtilafın ardından, insanlığın kalıntıları yeniden bir araya getirilir ve buna karşılık hareketli şehirler oluşturulur. İnandıkları ve oluşturdukları felsefeye göre, daha büyük olan avcı şehirler küçük olan yerleşim bölgelerini avlar yani onları absorbe ederek saf dışı bırakırlar.

Aynı zamanda Büyük Britanya ve Kıta Avrupasını içerek büyük avlanma alanı da oluşturmuşlar, avlanmalar da bu mekanda gerçekleşmektedir. Bu yerleşim yerlerinin dışında bazı geleneksel olan diğerleri gibi hararetli bir yaşama ev sahipliği yapmayan yerleşim yerleri de bulunmaktaydı. 

Kendilerine edindikleri dünya oldukça farklıydı. Orada akıllı telefonlar, ekmek kızartma makineleri, çamaşır – bulaşık makineleri, bilgisayarlar gibi günümüz teknik araçları onlar için eski teknolojiden başka bir şey değildir. Onlar için 21. yüzyılın teknolojisi, kalıntıdan başka bir şey değildir ve hiçbir önem de taşımamaktadır. 

Genç bir tarihçi olan Tom Natsworthy, Old-Tech'i toplamak için Londra'daki Gut’a gelir. Burada maskeli bir kadın olan Hester Shaw, Tarihçiler Birliği Başkanı Thaddeus Valentine'ı öldürmeye çalışır, ancak Tom, Hester'i paraşütle takip ederek araya girer. Böylece Tarihçiler Birliği Başkanı’nın öldürülmesinin önüne geçer.

Tom ve Hester, Avlanma Toprakları’nı geçmek, Güneyliler’de hayatta kalmak için birlikte çalışmak zorunda kalırlar ama Scuttlebug adlı bir kasabada sığınmak için çabalarken mal sahipleri de onları köle olarak satmaya niyetlidir. Bu arada Valentine de hiç vakit kaybetmeden Hester'ı bulmak ve onu öldürmek için Sharkmoor'dan "Stalker" olarak bilinen yeniden canlandırılmış bir cyborg olan Shrike'ı serbest bırakmasını ve kendisi için görevlendirilmesini ister.

İşte bu andan sonra genç tarihçi Tom Natsworthy ile Hester Shaw için çok ciddi bir hayat mücadelesi başlar eski bir dünya düzeni olmadığı gibi her an hareket halinde olan bir dünya ve durdurmak zorunda oldukları bir komplo ile mücadele ederken yaşam savaşı vermek oldukça zordur. Mortal Engines, ikilinin hiç de beklenmedik ittifakı sadece kendi hayatlarını değil aynı zamanda içinde bulundukları dünyanın düzenini de değiştirmeye yetecek kadar güçlü olacaktır.

Mortal Engines izle, Ölümcül Makineler izle, Yeni Zelanda yapımı fantastik film izle ürünü. İyi seyirler dileriz.

  • Ülke ABD, Yeni Zelanda
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 1
  • İzlenme Sayısı 230
Ortalama 127 dk. Kategori Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Gerilim, Macera

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Mortal Engines filmi hakkında ne dediler?

Mortal Engines yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis