Orange Is the New Black izle. Dizi, hayatının aşkı ile evliliğe giden yolda ilk adımlarını atmış olan bir kadın karakterindeki Piper Chapman’ın etrafında gelişir. 10 yıl öncesinden, üniversiteden bir tanıdığı olan ve yasa dışı madde satan biri olan Alex yüzünden tutuklanan Piper Chapman evlilik arifesindeyken cezaevine girer. Peper Chapman’ın New York’ta kalan nişanlısı Larry ile sürdürdüğü bu muhteşem yaşamdan kopup devlet karşısında işlemiş gözüktüğü bu suçun karşılığını vermesi gerekir. Piper Chapman aniden değişen bu yaşantıda üzerine cezaevinin resmi kıyafeti olan turucu tulumları giymesi ve cezaevi yaşantısını öğrenmesi gerekir. Piper Chapman bu süreçte yaşamı boyunca değer verdiği her şeyi sorgulayacak, cezaevinde karşı karşıya geldiği sıra dışı ve dobra kişilerle olağan dışı arkadaşlıklar kurduğu bir döneme başlayacaktır.

Mizahi bir dille ekranlara yansıyan dizi de Piper Chapman rolünü Taylor Schilling, Larry rolünü ise Jason Biggs oynamakta. Uzo Aduba, Danielle Brooks, Selenis Leyva ve Nick Sandow gibi değerli oyuncuların da rol aldığı dizi oldukça seviliyor. 2013 yılında ekranlara yansıyan dizi, Amerika Birleşik Devletleri yapımı. Orange is the New Black Türkçe altyazılı izle formatı ile ekranlara yansıyan bir dizi zira dizinin orijinal dili İngilizce. Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde çekilen dizi ayrıca OItNB kısaltması ile de biliniyor. Komedi, suç ve dram türü bir yapım olmasına karşın pek çok mizahi ögeye de bünyesinde yer veren dizi, gerek oyuncuları gerek ise de yapım kadrosu ile oldukça kaliteli.

Yönetmen koltuğunda bulunan değerli isimlerden birisi Andew McCarthy. Andrew McCarthy’i Çılgın Tatil (1989), St. Elmo Ateşi (1985), Mannequin (1987), Sıfırın Altı (1987) gibi yapımlarla tanıdık. Yönetmenlerden bir diğeri ise 1992 yapımı olan Evde Tek Başına 2 dışında Godzilla (1998), Uçaklar, Trenler ve Otomobiller (1987), Büyülü Çift (2001) filmleri ile tanınan Phil Abraham. Orange is the New Black dizisi izleme nedenlerinden bir diğeri de elbette Michael Trim. Dizinin yönetmenlerinden biri olan Michael Trim’i Saatler Sonra (1985), Satıcının Ölümü (1985), Gel Cenneti Gör (1990) ve Mahalle Çocuğu (1998) yapımlarından biliyoruz. Dizinin senaryosu ise Jenji Kohan, Piper Kerman ve Jordan Harrison’a ait.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2013
  • Sezon Sayısı 6
  • Bölüm Sayısı 78
  • Takipçileri 8
Ortalama 60 dk. Kategori Dram, Komedi

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Orange Is the New Black dizisi hakkında ne dediler?

Orange Is the New Black yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo