Period. End of Sentence. izle Türkçe dublaj HD. Netflix yapımı Hint filmi. Netflix yapımı olan Period. End of Sentence, bir hint filmidir. Filmin türü  kısa film ve belgeseldir. Filmin süresi sadece 25 dakikadır. Oldukça kısa ve bir o kadar da anlamlı bir filmdir. Bu belgeselin konusu diğerlerine göre daha farklıdır. Hintli kadınların sessiz bir cinsel devrime öncülük ettikleri oldukça başarılı bir filmdir. Bu filmin amacı farkındalık oluşturmaktır. Oyuncu kadrosunda birçok hintli oyuncu bulunmaktadır. 2018 yılının en başarılı filmleri arasında yer almaktadır. 

 Bu film kısaca,  Hindistan'daki Hapur kentinde yaşayan bir grup kadının diğer kadınlar için makine ile hijyenik pedler imal etmelerini anlatan bir belgeseldir. Yıllar boyunca, hintli kadınların sağlık sorunlarına yol açabilen pedlerine erişimleri yoktu ve kız çocukları okulu kaybediyordu ya da okulu bırakıyordu. Ancak köyde bir hijyenik ped makinesi kuruldu. Bu sayede kadınlar kendi pedlerini üretmeyi ve pazarlamayı öğrenerek toplumdaki kadınları güçlendirir. Markalarını "Fly" olarak adlandırdılar çünkü kadınların "uçmasını" istiyorlar. Uçuşları, dünyanın yarısı California'da, makine için ilk parayı toplayan ve kar amacı gütmeyen “The Pad Project” adında kar amacı olmayan lise kızlarının çalışmalarıyla mümkün hale geldi. Kadınlar bu düşük maliyetli pedleri düşük fiyatlar ile satmaktadırlar. Bu hijyenik pedler biyolojik olarak parçalanabilen hassas pedlerdir.  Diğer kadınlar da bu ped yapan makinenin nasıl çalıştırılacağını öğrenmek istemektedirler. Adete karşı halen ön yargılı davranan Hindistan halkı oldukça şaşkındır. Ülkenin kırsalında yaşayan kadınlar, bu makine sayesinde düşük maliyetli hijyenik pedler yapıp satarak ekonomik özgürlüklerine kavuşmak ister. Period. End of Sentence. filminde kadınlar bu yönde finansal bağımsızlık mücadelesi verir. Hint kültürünü yansıtan bu film, izleyicilere hint kültürünü göstermektedir. 

Netflix tarafından yayınlanan Period. End of Sentence filmi, 19 Şubat 2018 tarihinde yayınlanmıştır. Filmi sadece Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Netflix üyeliğiniz var ise istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Filmin dili hintçedir fakat Netflix'de Türkçe ve İngilizce seslendirme seçenekleri bulunmaktadır. İngilizce, Türkçe, Arapça, Hintçe ve Yunanca alt yazı seçenekleri de bulunmaktadır. Ayırca Period. End of Sentence. , 2019 yılında En İyi Kısa Belgesel Oscar'ı ödülünü almaya hak kazanmıştır. 

  • Ülke ABD, India
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 403
Period. End of Sentence. oyuncuları Tümünü Göster
Ortalama 25 dk. Kategori Belgesel

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Period. End of Sentence. filmi hakkında ne dediler?

Period. End of Sentence. yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis