Sicario: Day of the Soldado

Sicario 2 : Askerin Günü

Sicario: Day of the Soldado 2018 izle Türkçe dublaj Altyazılı Sicario 2 : Askerin Günü. Amerika Meksika sınırı arasındaki uyuşturucu kartel savaşları ve bu davaya bakan 2 özel ajan.

Sicario (Tetikçi) filminin ikincisi denilebilecek Sicario: Day of the Soldado filminde seri aynı konunun detaylanmasıyla ve ufak tefek oyuncu değişimiyle devam ediyor. Uyuşturucuyla mücadele gerçekten zordur. Ailesi uyuşturucu karteli kralı tarafından öldürülen Alejandro federal ajan Matt Graver tarafından ziyaret edilir.

Daha önce Kansas’ta bir intihar bombacısı eylemi olmuştur ve manavdaki 15 kişi bu saldırı sonucu ölmüştür. Amerikan hükümeti CIA ajanı Matt Graver’ı Meksikalı uyuşturucu kartel çetelerine karşı uç önlemler almak için görevlendirmiştir. Graver ve Savunma Bakanlığı Departmanı en iyi seçeneğin büyük karteller arasında bir savaş başlatmak olduğuna karar vermiştir.

Çünkü uyuşturucu karteli bir de ABD sınırından terörist kaçakçılığı yapmaya başlamıştır. Matt’in amacı karteller arasında savaş çıkartıp, varlıklarına bir son vermektir. Alejandro’nun savaşı başlatacak bir nedene ihtiyacı vardır. Bu sebeple kartelin kızını bir sahte bayrak operasyonuyla kaçırarak, ortalığı karıştırırlar. Matt, Alejandro ve takımları kartelin kızı Isabel’i Teksas’a götürür. Bu sırada da sanki kızı babasının düşmanları kaçırmış süsü vermek için sahte bir kurtarma operasyonu düzenlerler.

Aksiyon, suç ve dram türündeki Sicario: Day of the Soldado filmi ABD – İtalya ortak yapımı olup, 2018 yılında vizyona girmiştir. Gerilim dozu yüksek olan filmin başrolünde Sicario’daki oyuncular Benicio Del Toro ve Josh Brolin oynamaktadır. Muhteşem performanslarıyla göz doldurmaktadır.

Film serinin ilki gibi yine toplumsal olarak da duyarlı olmamız gereken bir konuyu ele almış. Uyuşturucu bağımlılığı önlenebilir. Güçlü ve pozitif aile bağları, anne-babaların çocuklarıyla ilgili olmaları ve arkadaşlıklarını ilgiyle takip etmeleri önleyici etkilerdir. Ancak bazen bir yandan da çocuklarımızı, gençlerimizi sömüren uyuşturucu çeteleri ve kartelleriyle de mücadele etmek gerekebilmektedir. Bir bağımlı, madde kullanımına ara verirse eksiklik duymaktadır. Bu da madde bağımlılığını körüklemektedir.

Uyuşturucu kartelleri, çetelerine giden paranın haddi hesabı yoktur. Bu paralarla güçlerine güç katan karteller güvenliğimizden sorumlu emniyet güçlerini zor durumda bırakmaktadır. Film de konusunu buradan almaktadır. Yanlış yanlışı doğurur elbette. Filmde sınırdan terörist kaçakçılığına da başlayan Meksikalı kartellerle gözü pek mücadele nefes kesen bir biçimde işlenmektedir.

İtalya yapımı Sicario: Day of the Soldado 2018 izle filmi suç filmleri izle kategorisi filmi. İyi seyirler dileriz.

  • Ülke ABD, İtalya
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 3
  • İzlenme Sayısı 812
Ortalama 122 dk. Kategori Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Sicario: Day of the Soldado filmi hakkında ne dediler?

Sicario: Day of the Soldado yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis