Sicario izle 2015 Türkçe dublaj, Türkçe Altyazılı. Meksika kartelinde yer edinmiş namı yüksek bir uyuşturucu baronunun peşindeki iki FBI ajanı konu alınıyor.

Türkçe’ye ‘Tetikçi’ olarak çevirilen Sicario filmi 2015 yılında vizyona girdi. Filmin IMDB puanı 7.6. Güçlü ve vahşi bir Meksikalı uyuşturucu karteli liderini alaşağı etme görevi verilen ilkeli bir FBI ajanını konu edinen film izleyicilerden gerek senaryo gerek müzik açısından yüksek not alıyor. Amerika-Meksika sınırında uyuşturucu şiddeti kötüleşmeye başlayınca FBI idealist bir ajan olan Kate Macer’ı gönderir bölgeye.

Görevi düzenlediği bir bombalı saldırıyla takımının üyelerini öldürmekten sorumlu tutulan bir uyuşturucu kartelini ortadan kaldırmaktır. Kartel lideri Manuel Díaz ve uyuşturucu kralı Fausto Alarcón’un bir an önce durdurulması gerekmektedir. Normalde insan ya da çocuk kaçırma ünitesinden sorumlu olan Kate görevi başarıyla yerine getirmek istemektedir. Amerika’daki uyuşturucu ticaretini durdurmak onu cezbetmektedir.

Kate, takımında bulunan Alejandro adlı bir Latin’e onu pek de tanımadığı ve travmatik bir geçmişi olduğu gerekçesiyle pek de güvenmez. Kate ve ekibi ilk görev için El Paso’ya vardıklarında, Kate ekibinin çalışmalarının sadece yüzeyde görünenler olmadığını anlar. Nihai hedefe kilitlenen Kate kendisine bildirilenler dışında gelişmeler olduğunu fark etmiştir. Zamanla bu iş için neden kendisinin seçildiğini daha iyi anlayacaktır.

Sicario (Tetikçi) filmini Josh Brolin ve Benicio Del Toro’nun yıldızlaştığı film olarak betimlemek de mümkün. Ünlü oyuncular muhteşem bir performans sergiliyorlar. Filmde, oldukça ciddi konulara odaklanılmış. Toplumsal olarak duyarlı olmamız gereken konuların ön planda tutulduğu aksiyon filmlerini beğenenler bu filmi de beğenecektir. Film çok önemli bir konuya parmak basmış. Uyuşturucu madde bağımlılığı zamanla insan iradesini çalışmaz hale getirir.

Madde bağımlılığı bedenin fonksiyonlarını olumsuz yönde etkileyen maddelerin devamlı surette kullanılmasıdır. Bundan zarar görüldüğü halde bu maddenin bırakılamaması daha da kötü sonuçlara yok açmaktadır. Eğer bir bağımlı, madde kullanımına bir müddet ara verip kulanmazsa insanda yoksunluk belirtileri yaşar.

Bu nedenlerle madde kullanım miktarı ve sıklığı zamanla artmaktadır. Bu da uyuşturucu kartellerine, çetelerine para kazandırmakta, insanların yaşam kalitesini düşürmektedir. Dolayısıyla senarist seçtiği konuyla geleceğimizi tehlikeye sokan uyuştucu problemini sıkıcı olmayan bir şekilde ele almış, sıkıcılıktan mümkün mertebe uzak durmuş, doğru yönde bir motivasyon kaynağı oluşturmuş.

Sicario izle, gizem filmleri izle türünde bir eser. Dizisec iyi seyirler, keyifli dakikalar diler.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2015
  • Takipçi Sayısı 3
  • İzlenme Sayısı 516
Ortalama 121 dk. Kategori Aksiyon, Dram, Gerilim, Gizem, Suç

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Sicario filmi hakkında ne dediler?

Sicario yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis