Suspiria izle Türkçe dublaj 2018. 1977 senesinde bir dans grubu doğaüstü kötü güçlerine etkisi altına girer. Bazıları kurtulurken bazıları şanssızdır.
Suspiria, 2018 doğaüstü korku filmlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Esasında 1977 yapımı filmin yeniden uyarlaması olarak aynı adla yayınlanmıştır; Suspiria. Olaylar 1977 Almanya, Batı Berlin’de geçmektedir. Dünyaca ünlü bir dans merkezinde yaşananlar pek çok kimseyi karanlığın içine çekerken bazıları bu karanlıktan uyanıp sıyrılacaktır.

Ohio'daki Mennonite ailesinden genç bir Amerikalı kadın olan Susie Bannion, 1977 yılı sonbaharında Markos Tanzgruppe'nin seçmelerine katılmak üzere Batı Berlin'e gelir. Gelişinden kısa bir süre sonra bale okulundaki bazı öğrencilerin esrarengiz bir biçimde ortadan kaybolduğunu fark etmeye başlar.

Dünyaca ünlü ve saygın okulda yatılı kalan Susie, kısa sürede pek çok esrarengiz olaya tanıklık etmeye başlayacaktır. Susie okula geldikten sonra tanıştığı ve kıs aşure içinde samimi olduğu arkadaşı Sara ve okulun psikoloğu olan Josef Klemperer ile birlikte etraflarında dönen bu karanlığı yok etmek için çalışacaklardır. 

Sara Summis, zengin bir kişidir ve okulda tanıştığı Susie’nin yakın arkadaşıdır ve hızlıca okulun koreografı Madam Blane’nin dikkatini çekmeyi başarır. Bu arada bir prova sırasında Patricia'nın arkadaşı ve Sovyet öğrencisi olan Olga, eşleri Patricia'nın ortadan kaybolmasından ve beraberinde büyücülükten suçlanır. Okuldan kaçmaya çalışır ve tuzağa düşer. Kısa sürede Olga’nın ölü bulunması okuldaki diğer öğrenciler kadar Susie ve Sara’yı da dehşete düşürür.

Büyük hayallerle ve umutlarla geldikleri saygın ve prestij sahibi olarak bildikleri dans okulunun artık çok daha farklı yanını görürler. Susie Bannion, Sara Simmis ve Josef Klemperer bu işi çözmek ve sırrı açığa çıkarmak için birlikte çalışmaya ve ortak hareket etmeye karar verirler. Ama bu hiç de öyle kolay değildir. Kahramanlı zor ve güç durumlar beklemektedir.

Akademi içerisindeki tuhaf sesler tüyler ürpertecek cinstendir, kayıplar her geçen gün artmakta, birileri mutlaka bir şekilde ölmektedir. Tüm bu araştırmalarının sonucunda eğitim aldıkları bu okulun aslında bir zamanlar cadılar meclisi olarak kullanıldığı bilgisine ulaşırlar. İşin kötü yanı bu cadılar meclisi geçmişte kalan ve kapanan bir durum değildir.

Tüm işaretler ve yaşanan olaylar onlara, binada hala cadı ayinlerinin var olduğunu ve cadı geleneğinin yaşatıldığını ortaya koymaktadır. Bu karanlıktan uyanmak hiç de kolay olamayacaktır.

Amerika ve İtalya ortak yapımı bir korku filmi izle alternatifi sunuyoruz. İyi seyirler.

  • Ülke ABD, İtalya
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 223
Ortalama 127 dk. Kategori Dram, Gerilim, Gizem, Korku

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Suspiria filmi hakkında ne dediler?

Suspiria yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis