Sweet Country

Güzel Ülke

Sweet Country izle Güzel Ülke izle Türkçe Dublaj Altyazılı 2018. Bir aborjinin beyaz bir adamı öldürmesi sebebiyle yargılandığı gerçek hayattan uyarlama cinayet davası filmi.

Ülkemizde Güzel Ülke adı ile gösterime giren Sweet Country, 2018 yapımı dram-gerilim filmidir. Film, Aborjin bir adamın tutuklandığı ve 1920’lerde Orta Avustralya’da beyaz bir adamı öldürdüğü için yargılandığı gerçek hayattaki gerçek bir cinayet davası üzerine kuruludur. Avustralya yapımı bir filmdir. 

Orta yaşlarında Aborjin bir adam olan Sam (Hamilton Morris), Avustralya’da bir vaiz için görev yapmaktadır. Harry (Ewen Leslie) bir karakola geçer. Sam’in yanında çalıştığı vaiz, Sam ve ailesini Harry’ye yardım etmesi ve sığır alanlarını temizlemesi/tazelemesi için görevlendirir. Harry’nin oldukça huysuz yapısı Sam ile ilişkilerinin hızlıca bozulmasına neden olur.

Harry oldukça acımasız ve hırçındır. Öyle ki kendisine isimle hitap edilmesi bile Harry’nin öfke nöbeti geçirmesine neden olmaktadır. Bir gün Sam’e saldırı yapar ve Sam kendini savunurken Harry’i şiddetli bir çatışmada öldürür. 

Beyaz bir adamı öldüren bir suçlu ve Aborjin olarak suçlu olan Sam eşi ile beraber yaşadıkları yerden kaçmak zorunda kalır. Yerel kanun adamı Fletcher (Bryan Brown) ve Fletcher’ın önderliğinde olan bir grup Sam’i aramak üzere yola koyulur. Olay hakkında gerçekler aydınlandıkça halk adaletli olup olmadıklarını sorgulamaya başlar.

Sweet Country izle Güzel Ülke izle Türkçe Dublaj Altyazılı Hd. Filmin senaryosu, filmin ortak senaryo yazarlarından olan David Tranter’in büyükbabasının atalarının soyundan gelen yerli Avustralya Aborjin kabilelerinden ilham alınarak yazılmıştır. Avustralya’da yer alan Aborjinlerin yaşadıkları adaletsizlikleri gözler önüne seren Sweet Country, adalet anlayışınızı gözden geçirmenizi de sağlamaktadır.

Film sinematografik açıdan oldukça üst düzeydir. Filmde yer alan mekanlar da görsel açıdan oldukça başarılıdır. Irkçılık ve vahşilik üzerine acımasız ve öfkeli bir söylemin temelini oldukça iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Avustralya’nın adalet sisteminin başlangıç aşamasındayken nasıl bir karanlık dönemden geçtiği şiirsel biçimde seyirciye aktarılmıştır.

Sam’e film boyunca yardımda bulunan tek insan vaiz Fred’tir. Avustralya’nın güzel topraklarında yer alan acılar, travmalar ve insan yaşamına olan saygısızlık Avustralya’nın muhteşem doğası ile birlikte göz önüne serilmektedir. Şüphesiz ki bu film Avustralya sinemasının başyapıtlarındandır. Dram ve gerilim yapımlarına ilgisi bulunan izleyicilerin listesinde yer almalıdır.

Sweet Country izle Güzel Ülke izle Türkçe Dublaj ve Tğrkçe Altyazılı olarak 2 seçenekle karşınızda. Vahşi batı filmleri izle örneği bir film.

  • Ülke Avustralya
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 377
Ortalama 113 dk. Kategori Dram, Tarih, Vahşi Batı

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Sweet Country filmi hakkında ne dediler?

Sweet Country yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis