The Boy Who Harnessed the Wind

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

The Boy Who Harnessed the Wind izle Türkçe dublaj Altyazılı Rüzgarı Dizginleyen Çocuk. Yönetmen koltuğunda Chiwetel Ejiofor'u gördüğümüz The Boy Who Harnessed the Wind, dram yapıtı olarak dikkatleri çekmektedir. Ülkemizde Rüzgarı Dizginleyen Çocuk adı ile vizyona girmiştir. Bu yapım izleyen insanların gözlerinde bir hüzün yaratmaktadır. 

13 yaşında ve maddi imkansızlıklarla boğuşan bir çocuk okuldan atılır. Bu çocuk Malavili'de yaşayan ve zorluklar içerisinde büyüyen bir çocuktur. Oldukça zeki olan William, ailesinin yaşadığı durumlar nedeni ile okuldan atılma durumu ile karşı karşıya kalır. Fakat bu durum William Kamkwamba'nın çalışma isteğini ortadan kaldırmak yerine onun çalışma azmini iyice perçinler. William, herkesten habersiz bir şekilde geceleri okulda bulunan kütüphaneye giderek çalışmalarını orada sürdürmeye başlar. Kütüphanede gizlice çalışmalarını sürdüren William, saatler boyunca çalışmalarına devam eder. Çalışmalarına devam ederek babasının eski bisiklet parçalarını değerlendirerek rüzgar jeneratörü yapar ve ne kadar başarılı bir çocuk olduğunu kanıtlar. Bu başarı öyle bir başarıdır ki hem William'ı hem ailesini hem de o bölgede yaşayan bütün insanları kurtaracak kadar büyük bir başarıdır. 

The Boy Who Harnessed the Wind, Bryan Mealer'ın aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Bu filmde Malavi dilini yani Chichewa dilini de duyabilirsiniz. Önerilebilecek Netflix filmleri arasında yerini alan bu güzel film izlediğiniz en iyi filmler arasında yerini alacaktır. Bu filmi listenize alarak güzel bir hikayeye tanıklık edeceksiniz.

  • Ülke İngiltere, Malawi
  • Yapım Yılı 2019
  • Takipçi Sayısı 1
  • İzlenme Sayısı 556
Ortalama 113 dk. Kategori Dram

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

The Boy Who Harnessed the Wind filmi hakkında ne dediler?

The Boy Who Harnessed the Wind yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis