The Captain

Yüzbaşı

The Captain izle Yüzbaşı izle Türkçe Altyazılı 2017 Der Hauptmann. Kaçan bir nazi askerini esir alan bir yüzbaşı. Güç tanımını sorgulatan bir film izliyoruz. Gücü eline alınca insanın neler yapacağını anlatan bir film.

The Captain birçok yapımdan daha farklı bir yapımdır. 2017 yılı içerisinde yayınlanmış ve üç ülke bir arada bu yapıma imza atmıştır. Almanya, Fransa ve Polonya'nın bir arada el attığı bu yapım savaş filmi tadında bir dramdır. Film hem savaş içerikli hem de dram türü olduğundan çok fazla ilgi görmektedir.

Savaş sırasında yaşanan problemler, savaş dönemi, hepsi bir arada işlenmiştir filmde. İMDB puanı 7,6 olan film üç farklı ülke imzalı olduğundan 26 farklı ülke tarafından da ilgi görmüş ve onlarca farklı dile çevrilmiştir. İzlerken hem heyecan duyacak hem de duygu dolu anlar yaşayacağınız bir film.

     The Captain, Almanya sınırlarında yayınlanan adıyla 'Der Hauptmann' ikinci dünya savaşı öncesinden başlamaktadır. Willi Herold İkinci Dünya Savaşı öncesinde hayatta kalma mücadelesi veren genç bir insandır. Willi Herold yaşadığı sıkıntılar nedeniyle askerden kaçmıştır. Ortalıkta asker kaçağı olduğu için çok rahat dolaşamıyordu.

Bir gün kaçak olduğu için korkarak dolaştığı sıralarda kuytu köşe bir yerde bir Nazi askerine ait üniforma bulmuştur. Willi Herold'un hayatta kalmak için tek şansı, tek fırsatı hatta eline geçen en büyük fırsat bu üniformadır. Üniforma bir yüzbaşı üniformasıdır. Bu üniformayı giyip hayatta kalabilecekti; bunun için o yüzbaşı gibi yaşamak zorunda ve onun hayatını taklit etmekteydi.

Willi Herold eline geçen tek fırsatı değerlendirmek için adım atmaya başlamıştır. Aslında Willi Herold sıcak kalabilmek için bu üniformayı giyiyor fakat daha sonraları bu durum hoşuna gitmekte ve bu role bürünmektedir. 

     Bu üniforma içerisinde Almanlar arasına giren Willi Herold, Almanlar tarafından hiç sorgulanmadan sırf kıyafeti sebebiyle lider kabul edilmektedir. Ve artık Willi Herold de kendini yüzbaşı sanmaya başlamış ve iyice o karaktere bürünmüştür. Bu tüm sistem için tam bir facia olmaya başlamıştır.

Askerlik mesleğinden hele ki lider olabilecek bir yüzbaşı görevinden hiçbir şey anlamayan Willi Herold durumu iyice ele geçirmiş ve birçok garip olaya sebep olmaya başlamıştır. Tüm film Willi Herold'un bu garip yaşam mücadelesi üzerine geçmektedir.

The Captain izle Yüzbaşı izle Türkçe Altyazılı olarak yayında. Savaş filmleri izle türünde bir film. Keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle iyi seyirler dileriz.

  • Ülke Çin, Polonya, Fransa, Almanya
  • Yapım Yılı 2017
  • Takipçi Sayısı 1
  • İzlenme Sayısı 287
Ortalama 118 dk. Kategori Dram, Savaş, Tarih

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

The Captain filmi hakkında ne dediler?

The Captain yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis