The Claim

İhtirasın Bedeli

The Claim izle 2000 İhtirasın Bedeli izle Türkçe Altyazılı Hd. Yönetmenliğini Michael Winterbottom adının üstlendiği film, Türkçeye ihtirasın bedeli olarak çevrilmiştir. The Claim (2000) tür olarak dram, western ve romantik olarak sınıflandırılabilir. Oyuncuları arasında Wes Bentley, Milla Jovovich, Sarah Polley, Nastassja Kinkski ve  Peter Mullan gibi isimler yer almaktadır. . Belirtmek gerekir ki, 2000 yapımı filmin Türkiye’deki gösterim yılı 2001 Mayıs ayına denk gelir.

İngiltere, Fransa ve Kanada ortaklığı ile ortaya çıkarılan film konu itibariyle bir roman uyarlamasıdır. Thomas Hardy’ye ait bu romanın özetinden bahsetmek gerekirse para hırsı ile yaşayan bir adamın yapabileceklerini konu alır. Ailesini, yani eşini ve kızını bir altın madeni karşılığı olarak vermeye bile yanaşan bu adam, söz konusu altın madeni ile hırslarını biraz olsun karşılayacaktır. Ancak verdiği kararların, yaptığı işlerin geri kalan yaşamı boyunca sürekli karşısına çıkacağını da çok geçmeden öğrenecektir. Bu konu çerçevesinde her şeyin bir bedeli olduğu ve bunun kaçınılmazlığı işlenir.

The Claim (2000)  “Casterbridge Belediye Başkanı” adlı edebiyat eserinden esinlenerek yola çıkılmış bir film olarak karşınıza çıkar. Çeşitli dallarda adaylıklara sahiptir. Bunlardan bazılarını belirtmek gerekirse aday olarak gösterildiği dallar arasında, Genie en iyi yardımcı erkek oyuncu ve en başarılı kostüm tasarımı ödülü, Yine Genie en başarılı sanat yönetmeni, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo dalında Britanya bağımsız film ödülü adaylıkları sayılabilir.

İzleyicilerin ve de film eleştirmenlerinin baştan sona akıcı bir film olarak nitelendirdikleri ihanetin bedeli filmi aynı zamanda hüzün, mutluluk, nefret ve gerilim duygularını size ustalıkla aktarmayı başaracak bir yapımdır. Gerek kamera çekimi gerek oyuncuların yetenekleri gerek ise film boyunca kullanılan müziklerle de kendinden bahsettirmeyi başaran bu yapım, uzunca bir süre etkisinden çıkamayacağınız bir şiddeti de gözler önüne serer. Romanların sarsıcı bir yer edindiği edebiyat dünyasından beyaz perdeye aktarılan hemen hemen her film gibi bu film de izleyenleri konusuyla sarsacak niteliğe sahiptir. Sinemaseverlerin alt yazılı, orijinal ya da Türkçe dublaj seçenekleri ile izleyebilecekleri filmin fragmanı da henüz filmi izlemeyenler için oldukça ilgi çekici olacaktır.

  • Ülke İngiltere, Kanada, Fransa
  • Yapım Yılı 2000
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 1745
Ortalama 120 dk. Kategori Dram, Romantik, Vahşi Batı

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

The Claim filmi hakkında ne dediler?

The Claim yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis