The Death of Stalin

Stalin'in Ölümü

The Death of Stalin izle. Stalin'in Ölümü izle Türkçe dublaj, altyazılı 2017. Filmde Eski Rusya lideri Joseph Stalin'in son günleri, ülkenin durumu anlatılıyor.

The Death of Stalin, Stalin'in ölümü ve bu ölümden sonra yaşanılanları konu alan bir filmdir. Fransız çizgi romanından uyarlanan film, İngiltere ve Fransa ortak yapımı. Stalin'in ölümü denilince akıllara savaş içeriği gelse de film, dram,tarih ve komedi dalında içeriğe sahip.

Sovyetler Birliği'nin lideri olan Stalin 1953 yılında felç geçirir ve çalışma odasında ölü bulunur. 20 milyon insanı öldürmüş ve 30 yıl liderlik yapmış bir diktatörün ölümünden sonra neler olacaktır? Stalin öldükten sonra Kremlin'de iç savaş başlar. Liderin çevresindeki kişiler bir anda iktidar yarışına girer. Filmde hem Stalin'in ölmeden önceki son anlarını, hem de o öldükten sonra yaşanılanları izleyeceğiz.

The Death of Stalin tüm yaşanılanları oldukça mizahi yönden ele alıyor. Yönetmen genellikle hiciv sanatını kullanarak lidere alaycı bir bakışla bakıyor.

İmdb puanı 7,2 olan film, bakış açısına göre değişse de genel olarak beğenilen bir yapım. Sürekli eleştirel ve mizahi bir içeriğe sahip olsa da filmde yer yer insanlığa verilen dersler de hissediliyor. Kara mizah anlayışından hoşlanan sinema severlerden tam not almış bir film.

İngilizlerin mizah anlayışı Ruslarla bir nebze ters düşmüş ki film Rusya'da yasaklı. Bunun nedeni, Stalin gibi yıllarca hüküm sürmüş liderlerinin absürt bir şekilde eleştirilmesi, bazen de aşağılanması sayılabilir. Öyle ki filmin başında Stalin felç geçirip öldüğünde yerde bulunur. Fakat yerdeyken kendi sidiğine bulanmış bir şekildedir. Bunun da vermek istediği mesaj gayet açık ve nettir.

BAFTA (İngiliz Film Akademisi Ödülleri) içinde en beğenilen film seçilmiştir. Filmin ana konusu güç savaşlarını barındırır dersek yanlış olmaz. Stalin öldükten sonra çevresindeki herkes güç yarışına girer. Rütbeli Sovyetler filmde birbiriyle derin bir güç yarışına giriyor. Yönetmen de bu güç yarışındaki karakterleri sivrilterek izleyiciye aktarıyor.

Tarihi komedi filminde güldürücü etki hakim olsa da yer yer ölümlerin çarpıcılığı bizi etkiliyor. Entellektüel ve yaratıcı olarak görülen filmin başında sanat teması da bizleri etkiliyor. Müzikleri ve kostümleri de özenle seçilmiş olan filmde bizleri gerçek bir tarihi kara mizah bekliyor.

The Death of Stalin izle. Stalin'in Ölümü izle Türkçe dublaj seslendirme ile karşınızda! Tarihi filmler izle türünden bir komedi. İyi seyirler.

  • Ülke İngiltere, Fransa, Belçika
  • Yapım Yılı 2017
  • Takipçi Sayısı 1
  • İzlenme Sayısı 585
Ortalama 106 dk. Kategori Komedi, Tarih

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

The Death of Stalin filmi hakkında ne dediler?

The Death of Stalin yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis