The Hate U Give

Sessiz Kalma

The Hate U Give izle Türkçe dublaj Sessiz Kalma izle 2018. Masum olmasına rağmen suçlu gözüken arkadaşı için sesini yükselten ve savunan bir çocuk.

Sessiz Kalma izle. 2018 yapımlı ve Amerika Birleşik Devleti çıkışlı olan The Hate U Give adlı film aslında bir kitaptır ve kitaptan esinlenerek filme çevrilmiştir. Dram türünde olan bu film izleyiciler tarafından çok büyük ilgi görmüştür ve gerçekten beğenilmiştir. Fakat Türkiye’de vizyona girmemiştir. Birçok dile çevrilmiştir ama henüz Türkçeye çevirilmemiştir.

İzleyenlerin verdiği oylarla hesaplanan puanlar veya anketlerde filme verilen puan 10 üzerinden ortalama 6-7 civarlarındadır. İMDB puanı da 10 üzerinden 7.3 tür. Filmin konusuna bugüne kadar hiç rastlamadığınıza ve bugüne kadar izlediklerinizden çok farklı olduğuna eminim. Konusuna bakacak olursak başrolde oynayan  kişinin başından geçen tüm olaylar anlatılmaktadır. Filmin ismi Türkçeye ‘sessiz kalma’ olarak çevrilmektedir.

    Starr 16 yaşında çok fakir olan bir bölgede büyüyen kızdır. Starr artık lise çağına gelmiş ve özel bir hazırlık okulunda okumaya başlayacaktır. Bölge fakir olmasına rağmen özel okula gidebilecek bir duruma sahiptir ailesi. Her zamanki gibi normal bir gün Starr’ın en yakın arkadaşı olan Khalil bir polis cinayetine karışmıştır fakat cinayetle herhangi bir alakası yoktur.

Suçsuz olmasına rağmen suçlu konumuna düşmüştür. Bu olay sonrasında Starr çevredeki tüm insanlar tarafından baskı görmeye başlamış ve artık bu durumdan çok rahatsız olmaya başlamıştır. Starr en yakın arkadaşı olan Khalil’in suçsuz olduğuna emindi fakat çevre baskısı bunun tersi yönünde artmaktadır.

Starr üzerinde çevre baskısı sürekli artmaya başlamıştır. Bu baskı artışı karşısında Starr kendini kontrol ermeye çalışmaktadır. Bildiği şeyden şaşmamak için çaba göstermektedir. Starr kendi kendini ikna etmeye çalışıyor ve bildiği şeyin doğru olduğunu savunmaya devam ediyor. Bildiği şeyden asla şaşmamaya özen gösteriyor. Bu nedenle film Türkçeye sessiz kalma olarak çevrilmiştir.

   Film konusuyla bize bildiğimiz şeylerin doğruluğundan eminsek eğer savunmamız gerektiği konusunda ders niteliğindedir. Her neyden eminsek peşini bırakmamalı sonuna kadar savunmalıyız. Film bize bu konuda gerçek anlamda ders vermektedir. Bu sebeple izlenmesi gereken filmler arkasındadır. Konusu da oyunculuklar da yüksek kalitededir.

The Hate U Give izle suç filmleri izle kategorisinde bir Amerikan dizisi. İyi seyirler.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 391
Ortalama 127 dk. Kategori Dram, Suç

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

The Hate U Give filmi hakkında ne dediler?

The Hate U Give yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis