The Hunting Ground

Av Sahası

The Hunting Ground izle Av Sahası izle Türkçe Dublaj 2015. Amerika üniversitelerinde cinsel saldırıların artmasıyla birlikte bunlara dikkat çekmek isteyen bir belgeseldir The Hunting Ground (2015). Film için ünlü şarkıcı Lady Gaga özel bir şarkı seslendirerek, belgesel filmin daha da dikkat çekici olmasını sağlamıştır.

Yşne Amerika yapımı olan belgesel, 2015 yılında vizyona girmiştir. Oyuncu kadrosunda  Kirby Dick, Amy Ziering ve Andrea Pino gibi isimler yer alıyor. Belgesel filmin yönetmenliğini ise yine Kirby Dick yapmıştır. Yapımcı ismi de yine saydığımız isimlerden biri olan Amy Ziering’tir.

Belgesel, yaşanan taciz olaylarının üstü kapanmasın ve daha çok irdelensin diyerek çeşitli konuları ele alıyor. Üstü kapanmayan olayların, çözülerek hak ettiği cezaları almasını ve sonrakilere ibret olmasını sağlamayı umanlarca desteklenen bir yapım halini almıştır.

İlk sürümü düzenlenen The Hunting Ground (2015) belgeselinin düzenlenmiş hali TV kanalında da yayınlanmıştır. Konusu itibariyle oldukça dikkat çeken yapımın kazandığı ödüller de var. Bu ödüllerden biri Primetime tarafından verilen Emmy en iyi özgün müzik ve söz ödülü. Diğer kazandığı ödül ise Amerikan Yapımcılar Birliği Stanley Kramer ödülüdür.

Toplumsal sorunlara dikkat etmeyi seven, bunlarla ilgili yapımları takip eden ya da sadece benzer konularla ilgili araştırmalar yapan kişilerce tercih edilebilir bir yapım olan belgesel, yaklaşık bir buçuk saat kadar sürmektedir.  Belgesel filminin adı, Türkçeye Av sahası olarak çevrilebilir. Çeşitli öğrencilerin maruz kaldıkları tacizleri hatta tecavüzleri ele alan belgesel, bu kurbanlarla birlikte ailelerinin de yaşadıklarını gözler önüne seriyor. Taciz, tecavüz sonrası yaşananlar oldukça zorken bir de kurum ve kuruluşların bu ve benzer kötü olayların üstünü kapatma çabasıyla daha da zor bir hal alıyor. İzleyiciler ise belgesel boyunca tüm bunları takip edebiliyor.

Çeşitli uzantılarla videosuna ulaşıp, izleyebileceğiniz belgeseli, orijinal dilinde izleyebileceğiniz gibi, alt yazılı ya da dublajlı izleyebilme alternatiflerini de bulabiliyorsunuz. Kimlerin av, kimlerin avcı olduğu belgesel ile ortaya koyulmaya çalışıldığında sinemaseverlerin oldukça ilgisini çeken bir yapım ortaya çıkmıştır. Bu nedenle belgesel filmleri izlemeyi tercih edenler için bir suç belgeseli niteliğindeki yapım hala birçok kişiye ulaşmayı sürdürmektedir. 

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2015
  • Takipçi Sayısı 1
  • İzlenme Sayısı 341
Ortalama 103 dk. Kategori Belgesel

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

The Hunting Ground filmi hakkında ne dediler?

The Hunting Ground yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis