Velvet Buzzsaw

Kadife Testere

Velvet Buzzsaw izle 2019 Kadife Testere Türkçe Altyazı Türkçe dublaj. Netflix yapımı. Jake Gyllenhaal kadroda. Sanat eserleri alıp satan biri büyüleyici eserler bulur.

Velvet Buzzsaw, 2019 yılı yapımı bir Netflix filmi olarak karşımıza çıkmakta. Yönetmen koltuğunda oturan Dan Gilroy, izleyenlerin yorumlarına bakılırsa oldukça iyi bir iş çıkarmış. Filmin senaristliğini de yine Gilroy üstlenmekte.Film, 21 Milyon Dolar bütçe ile hazırlanan doğa üstü ve korku dallarında ilginç bir yapım olarak izleyenlere keyifli bir seyir oluşturmakta. 

Geniş oyuncu kadrosu ve sıra dışı senaryosu ile dikkatleri üzerine çeken film, fragmanı ile de beklentileri oldukça yükseltiyor. Netflix filmlerinin vasat olduğu yönündeki genellemelere tepki niteliğindeki film, korku ve doğaüstü türündeki filmleri seven izleyicilerin dikkatini çekmekte. 

Donie Darko filmi ile kendisini ispat etmiş Jack Gyllenhaal'in ve Rene Russo'nun başrollerini üstlendiği film, tempoyu bir saniye bile düşürmediği için izleyici hikayeye bağlı kılıyor.

Eserleri büyük bir deha elinden çıkmış gibi de olsa, şansı yaver gitmemiş bir ressamın ölümü üzerine, tüm resimlerinin komşusunun eline geçmesi ile olaylar başlar. Tabloları ele geçiren ölü ressamın komşusu, bu fırsatı değerlendirmeye ve tabloları satmaya karar verir. Fakat işler düşündüğü gibi gitmez çünkü tablolar lanetlidir ve sahiplerine zor zamanlar yaşatacaktır. Tabloları satın alan kişiler, neye bulaştıklarını bilmeden tabloları izlerken resimdeki karakterler birden canlanmaya başlar. Tablolar ile ilgili bu tuhaflığı farkeden Sanat Eleştirmeni (Jack Gyllenhaal) tablolardaki bu sırrı araştırmak üzere bir çalışmaya girişir. Yaptığı araştırmalar sonucu resimleri yapan kişinin uzun süre bir akıl hastanesinde tedavi gördüğü bilgisine ulaşan Morf Wandewalt (Jack Gyllenhaal) resimlerin acilen toplanması ve yok edilmesi için alıcılarla ve galeri sahibiyle iletişime geçecektir.

Film, aynı zamanda sanat eserlerinin bir sektöre dönüştürülerek etik olmayan biçimde satışa çıkarılmasını ve sanat icra edilirken etik değerlerden uzaklaşılmasını da sert bil dille eleştirmekte.

Filmle ilgili dikkat çekici bir diğer detay ise, ünlü İtalyan ressam Bruno Amadio'nun lanetli olarak ün salan Ağlayan Çocuk eserinden ilham alındığı yönünde. 1950'li yıllarda binlerce kopya satan Ağlayan Çocuk resminin uğursuzluk getirdiği ve hemen yok edilmesi gerektiğine yönelik çıkan dedikodular sonucunda lanetli olduğuna inanılan resmin hikayesinin filme ilham kaynağı olduğu söylentiler arasında. 

Velvet Buzzsaw izle, Kadife Testere izle, gizem filmleri izle kategorisine dahil bir film.İlginç konusu ve görsel efektleri ile dikkatleri üzerine çeken filmi izleyeceklere şimdiden iyi seyirler dileriz.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2019
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 848
Ortalama 113 dk. Kategori Gerilim, Gizem, Komedi, Korku

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Velvet Buzzsaw filmi hakkında ne dediler?

Velvet Buzzsaw yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis