Virunga

Korumak İçin Savaş

Virunga izle, Korumak İçin Savaş izle Türkçe dublaj. Orlando von Einsiedel tarafından yönetilen Virunga, ölmeden izlemeniz gereken belgeseller arasında yerini almalıdır. Kongo Virunga Milli Parkı'nı ve isyancıları ele alan bir belgesel olarak karşımıza çıkan bu belgesel, kötülüğün içinde bulunan iyiliği bize göstermektedir.

Virunga Milli Parkı, Doğu Kongo ormanlarının derinlerinde bulunan ve biyolojik çeşitlilik açısından dünyanın en zengin parklarından biridir. Ayrıca dünyada kalan son dağ gorillerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu büyülü ve vahşi ortamda eski bir çocuk asker olan bir bekçi, muhafazakar Belçikalı goril bakıcısı bu UNESCO tarafından korunan dünya mirası bölgesini silahlı milis güçlere karşı korumaya çalışmaktadır. Kongo'nun bu zengin biyolojik çeşitliliğini ve kaynaklarını korumak maksadı ile mücadele etmektedirler. 

Yeni kurulan milis güçlerden biri olan isyancı M23 grubu 2012 yılının Mayıs ayında savaş ilan ederek bu bölgenin güvenliğini tehdit altında bırakmışlardır. Oluşan bu yeni savaş bölgede bulunan insanların hayatlarını, bölgeyi korumaya yönelik istikrarı ve insanların korumak için çabaladıkları bu doğal güzellikleri tehdit etmektedir. Bu belgesel Netflix'in onuncu orijinal belgeseli olarak da bilinmektedir. Belgeseli izlediğiniz zaman yüreğinize dokunan bir şeylerin dünyayı tehdit ettiğini göreceksiniz. Milli parkın çalışanlarının bu bölgeyi korumak için canları pahasına nasıl çabaladıklarını da gözler önüne sermektedir. Belgeseldeki ana karakterlerin bu zorlu görevleri karşısında gösterdikleri cesaret dikkatinizi çekecektir. Bu belgeseli izleyerek dünyada neler olduğunu gözlemleyip duygulanabilirsiniz.

  • Ülke İngiltere, Congo
  • Yapım Yılı 2014
  • Takipçi Sayısı 3
  • İzlenme Sayısı 1340
Ortalama 90 dk. Kategori Belgesel, Savaş

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Virunga filmi hakkında ne dediler?

Virunga yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis