Visages, villages

Mekanlar ve Yüzler

Visages, villages izle Türkçe dublaj 2017. Mekanlar ve Yüzler izle. Bir fotoğrafçı ve sinemacının Fransa'nın sokaklarında dolaşarak insanlarla sohbetini izliyoruz.

Türkçeye Mekanlar ve Yüzler olarak çevirilen, 2017 yılında beyaz perdede boy gösteren Fransız yapımı belgesel film aldığı yüksek puanlar ve hayran yorumları ile dikkatleri üzerine çekmekte. 2018 yılında "En İyi Belgesel Film" dalında sinema sanatları ve bilimleri akademisi tarafından Oscar'a aday gösterilen belgesel, ödülü yine bir o kadar dikkat çeken başka bir yapım, İkarus'a kaptırdı.

"En İyi Belgesel Film" dalında yarıştığı diğer adaylar ise, Abacus: Small Enough to Jail,Last Men In Aleppo,Strong Island  gibi dikkat çeken diğer yapımlardı. 

Film, 88 yaşındaki sinemacı ve fotoğrafçı Agnes Varda ve 33 yaşındaki J.R.'ın Fransa'nın farklı bölgelerine gidip, yerli halk ile sohbet ederek resimlerini çekmesi ile başlayan bir serüveni anlatmaktadır. Çektikleri resimleri çok büyük boyutlarda basarak şehrin ve hatta ülkenin dört bir yanına asarlar. Film ana tema olarak "anı", "hatırlanmak","hayat hikayeleri" konularını işliyor da olsa, kahramanlarımızın yol boyunca artan dostluk bağı içimizi ısıtarak filme ılık süt tadında bir hava vermektedir.

Maden işçilerinin, küçük çocukların, ihtiyar ve yalnız kalmış kimselerin hayat hikayelerinde hepimize tanıdık gelecek olaylara rastlamak mümkün. "İnsan" olmayı konu alan ve sadece "insan"a yönelik duyguları betimleyen bu film, Oscar alamasa da,dünyanın birçok yerinde beklenilen başarıyı karşıladığı söylenebilir. 

Kimi zaman güldüren, kimi zaman hüzünlendiren bu film meraklısına büyük bir seyir şöleni sunmakta. 

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından Oscar'a aday gösterilmiş de olsa, ödülü İkarus'a kaptıran Visages Villages, buna rağmen bol ödüllü bir belgesel film olmasıyla da dikkat çekmekte. Cannes Film Festivali 2018 yılı "En İyi Belgesel Film" ve Toronto Halkın Seçimi En İyi Belgesel Film ödüllerini kucaklayan Mekanlar ve Yüzler, aldıkları olumlu eleştirilerle de kendini ispat etmiş bir belgesel. 

 “Mekanlar ve Yüzler beni derinden etkileyen bir film oldu. İzlerken 3 kere ağlattı. Sinemaseverlerin kalbine dokunacak.”  - Darren Aronofsky

Bir rüya için ağıt, Siyah Kuğu gibi kült filmlerin Amerikalı yönetmeni Darren Aronofsky,belgesel filmin etkileyiciliğini çok net bir biçimde özetlemekte. 

Visages, villages izle Mekanlar ve Yüzler izle 2017 Türkçe dublajlı olarak yayında. Belgesel izle meraklılarına iyi seyirler dileriz.

  • Ülke Fransa
  • Yapım Yılı 2017
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 254
Ortalama 89 dk. Kategori Belgesel

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Visages, villages filmi hakkında ne dediler?

Visages, villages yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis