Whitney izle. Whitney, Amerikalı şarkıcı ve aktris Whitney Houston hakkında bir 2018 belgesel filmidir. Film Kevin Macdonald tarafından yönetilmiştir ve Simon Chinn, Jonathan Chinn ve Lisa Erspamer tarafından yapılmıştır. Whitney, 16 Mayıs 2018'de 2018 Cannes Film Festivali'nin bir parçası olarak 6 Temmuz 2018'de bir sinema gösterimi ile dünya prömiyerinde yarışma dışı gösterilmiştir. Aralık 2018'de Whitney, En İyi Müzik Filminde 61. Grammy Ödülleri'nde aday gösterilmiştir. Belgesel film izle sevenler için özel bir yapım.

Lisa Erspamer, 2009 yılında şarkıcının özel iki bölümlü röportajında ​​ortak yapımcı olarak çalıştığı zaman, belgesel yapma kavramı geliştirmişti. Nicole David daha sonra İskoç film yönetmeni Kevin Macdonald'ı önermiş. 

Temmuz 2016'da Macdonald, yaklaşık 70 kişinin yaptığı belgeselleri çekmeye başlamıştır. Görüştüğü önemli üyeler bir aile arkadaşı olan Ellen White, Mary Jones, uzun zamandır kişisel asistanı Houston’ın ağabeyleri Michael ve Gary ve Houston ailesinin diğer üyeleriyle olmuştur. Houston’ın annesi Cissy Newark, New Jersey’de röportaj yapmış, diğerleri ise Los Angeles, New York City ve Atlanta’da yapılmıştır.

Film, Lisa Erspamer Entertainment ve Lightbox tarafından üretilen ortak bir İngiliz-Amerikan girişimidir ve Roadside Attractions, Miramax ve Rakım Dağıtım filmlerinin distribütör olarak çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca, Rakım Film Eğlence ile sunulmaktadır. Whitney, 6 Temmuz 2018'de Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve İrlanda'daki sinemalarda (İngiltere) İrtifa ve (ABD) Yol Kenarındaki Cazibe Merkezleri tarafından piyasaya sürülmüştür. 26 Temmuz 2018'de Avustralya ve Yeni Zelanda'da da gösterime girmiştir.

7.4 / 10 ortalama puanı bulunan film genel itibariyle bazı eleştirilere de sahiptir. Metacritic'te, film "genel olarak olumlu eleştiriler" almıştır. CinemaScore tarafından oylanan izleyiciler filme A + - F ölçeğinde ortalama bir "A" notu vermiştir. Empire için Terri White 4/5 olarak ölçütlendirilmiştir. Variety'den Owen Gleiberman: Whitney filmi için yine olumlu konuşan şirketlerdendir.

Belgesel görüntülerini mükemmel bir şekilde kullanan nadir filmlerden biridir. Houston bütün dönemde şarkıları ile bilinen, tanınan ve beğenilen bir isimdi. Film, Whitney Houston'ı büyülü kılan kaliteyi yakalar, ancak bundan daha fazlası ruhunun savaşan taraflarını da bir araya getirir. 

  • Ülke ABD, İngiltere
  • Yapım Yılı 2018
  • Takipçi Sayısı 2
  • İzlenme Sayısı 469
Ortalama 120 dk. Kategori Belgesel, Müzik

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Whitney filmi hakkında ne dediler?

Whitney yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
dizisec logo
melbet giriş melbet kaçak iddaa kaçak bahis